Zadzwoń teraz!
+48 575 606 166


Zarezerwuj już teraz!
//Czy gdańska starówka jest jedną z najpiękniejszych na świecie?

Czy gdańska starówka jest jedną z najpiękniejszych na świecie?

Zadając pytanie „jaka starówka jest najpiękniejsza na świecie”, zapewne bardzo wiele osób odpowiedziałoby, że gdańska. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż urok Starego Miasta w Gdańsku zachwyca nie tylko Polaków, ale i naszych zagranicznych gości. Potwierdzają to liczne rankingi przeprowadzane wśród turystów.

Jeśli chcesz przekonać się, czy Stare Miasto w Gdańsku rzeczywiście jest tak atrakcyjne, koniecznie powinieneś odwiedzić to miasto i przekonać się na własne oczy! A błogi odpoczynek po intensywnym zwiedzaniu zapewnisz sobie, wybierając nasze apartamenty w centrum Gdańska.

Starówka w Gdańsku doceniona przez TripAdvisor

W przeprowadzonym kilka lat temu przez portal TripAdvisor (jeden z największych na świecie serwisów internetowych poświęconych podróżom i turystyce) rankingu coraz bardziej atrakcyjnych turystycznie europejskim miast Gdańsk uplasował się na pierwszym miejscu. Został opisany jako “jedno z najpiękniejszych polskich miast”. Stare Miasto zrekonstruowane po II wojnie światowej zostało uznane za jedno z najciekawszych miejsc. Oprócz tego uwaga turystów została zwrócona na takie obiekty, jak m.in. XIV-wieczny ratusz miejski, Bazylika Mariacka, ulica Długa, Europejskie Centrum Solidarności czy Muzeum II Wojny Światowej.

Stare Miasto w Gdańsku w innych rankingach

Stare Miasto w Gdańsku regularnie doceniane jest również w innych rankingach. W ubiegłym roku takie zestawienie 10 najpiękniejszych starówek polskich miast zostało przygotowane przez popularny serwis Skyscanner i to właśnie Gdańsk zajął najwyższe miejsce na podium. Tuż za nim wymieniony został Poznań, a na trzecim miejscu Kraków.

Starówka w Gdańsku zachwyca niepowtarzalną architekturą, przyjemną atmosferą i niezwykle ciekawą historią. Do najważniejszych zabytków zaliczamy przede wszystkim Bazylikę Mariacką, Złotą Bramę, a także niezwykle klimatyczną ulicę Długi Targ. Jest to najstarszy obszar miasta i jedno z najbardziej interesujących historycznie miejsc w Polsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku.

By |2020-02-26T16:03:17+00:00styczeń 16th, 2020|Blog|0 Comments

About the Author: