Zadzwoń teraz!
+48 575 606 166


Zarezerwuj już teraz!
//Co robić w Gdańsku, kiedy pada deszcz?

Co robić w Gdańsku, kiedy pada deszcz?

Wyjazd nad morze to idealny sposób na relaks, podreperowanie zdrowia oraz odpoczynek z całą rodziną. Wybierając większe miasta, jako cel swojej podróży możemy być pewni, że nie będziemy się tam nudzić. O każdej porze roku znajdziemy interesujące aktywności dla siebie i członków naszej rodziny, oraz spędzimy niezapomniany czas nad naszym pięknym polskim Bałtykiem.

Gdańsk to wyjątkowe miejsce na mapie naszego kraju. Oferuje ogromne możliwości i można odwiedzać je o każdej porze roku, ponieważ jest to miasto, w którym cały czas tętni życie kulturalne i rozrywkowe. Jesień to dobry moment na wizytę nad morzem, jeśli chcemy zadbać o dawkę jodu dla naszego organizmu i zwiedzić ciekawe miejsca. Jednak jak wiadomo w naszym kraju to dość kapryśna pora roku. Nie dziwią nas opady deszczu, zmieniająca się szybko temperatura i wietrzne dni. Wystarczy jednak znaleźć idealny nocleg w mieście i można wyruszać na podbój Gdańska.

Spacer w deszczu też może być przyjemny

Gdańsk to miasto, które oferuje wiele atrakcji dla turystów. Jest to region, który odegrał dużą rolę w naszej historii, więc nawet jeśli chwilowo wizytę na plaży uniemożliwia deszcz lub niższa temperatura, warto przejść się uroczymi uliczkami i odwiedzić kilka istotnych miejsc. Kluczowe jest wybranie odpowiedniego noclegu, im bliżej centrum, tym bliżej ważnych atrakcji się znajdziemy i będzie można je podziwiać podczas porannych czy poobiednich spacerów. Z pewnością jednym z punktów, jakie warto zobaczyć, jest Westerplatte. To miejsce, które szczególnie wyróżnia się, jeśli chodzi o znaczenie dla historii Polski, gdyż to w tym miejscu zaczęła się II wojna światowa. Gdy już poznamy miejsce, od którego wszystko się zaczęło, warto odwiedzić muzeum poświęcone tej tematyce. Znajdziemy tam eksponaty, które pozwolą nam zrozumieć, co przeżywali wtedy mieszkańcy Gdańska oraz całego kraju. Na uwagę zasługuje również Narodowe Muzeum w Gdańsku, które zachwyca ogromem interaktywnych zabaw oraz informacji o żegludze. Nie można również pominąć na swej trasie największego kościoła zbudowanego z cegły na świecie. Kościół Mariacki to piękne linie, ciekawa historia i miejsce, w którym znajdziemy wytchnienie od głośnego miasta. Złota Brama, Brama Zielona czy Ratusz Miasta to kolejne miejsca, w których zachwycimy się architekturą. Oczami wyobraźni możemy zobaczyć eleganckie damy, dżentelmenów i kupców, którzy przemierzali te rejony pieszo, dorożkami czy pierwszymi automobilami. Niektóre rejony Gdańska pozwolą nam przenieść się w czasie i poczuć to, co czuli kiedyś mieszkańcy tego miasta.

Trochę spaceru i oczywiście zakupy!

Gdańsk jak każde miasto oferuje również liczne sklepy, punkty usługowe i targi. Jednak łącząc zamiłowanie do historii i chęć kupienia pamiątki, warto odwiedzić Ulicę Długą i Długi Targ, czyli Drogę Królewską. Dziś to miejsce, gdzie wypijemy aromatyczną kawę, skosztujemy pysznego ciasta, czy zjemy aromatyczny obiad w jednej z licznych restauracji. To również najlepsza lokalizacja, jeśli interesują nas uliczni artyści i ich dokonania. Spotkamy tu muzyków, rysowników, żonglerów czy odchodzących powoli w zapomnienie kataryniarzy. Słynny żuraw, fontanna Neptuna czy Dwór Andrusa to kolejne miejsca, które należy odwiedzić. Dzieci i młodzież zachwyci Centrum Hewelianum, czyli nowoczesne centrum nauki, które przybliży działanie niektórych urządzeń, reguły matematyczne czy przybliży najciekawsze zagadnienia astronomiczne. Muzeum Bursztynu to absolutna konieczność dla wszystkich miłośników morza i jego bogactwa. Ulica Mariacka, Długie Pobrzeże to interaktywne wystawy, niecodzienna architektura i urok tradycyjnego deptaku. Jednym słowem, w tym mieście nie da się nudzić!

By |2020-11-11T12:40:51+00:00październik 28th, 2020|Blog|0 Comments

About the Author: