Zadzwoń teraz!
+48 575 606 166


Zarezerwuj już teraz!
Atrakcje2020-02-18T08:28:55+00:00

Co warto zobaczyć

Brama Zielona

(5m)

Wokół są restauracje, sklepy z pamiątkami, a na ulicy grają zespoły muzyczne i krążą kataryniarze. W XIV wieku była w tym miejscu brama wiodąca do miasta z nabrzeża Motławy.

Fontanna Neptuna

(150m)

Posąg odlanego z brązu króla mórz stanął przed Dworem Artusa w 1633 roku. Rzeźba, nawiązująca do antycznych tradycji, wkrótce stała się jednym z symboli Gdańska.

Dwór Artusa

(150m)

Historyczne miejsce spotkań gdańskiej elity. Tutaj odbywały się narady szefów kupieckich gildii i miejskich patrycjuszy, nierzadko suto zakrapiane piwem.

Ratusz Głównego Miasta

(180m)

Dawny budynek Ratusza Głównego Miasta, dziś siedziba Muzeum Gdańska. Warto wejść na wieżę, skąd jest spektakularny widok na Długi Targ i kościół Mariacki.

Ulica Długa i Długi Targ

(5m)

Turystyczne centrum miasta. Deptak, przy którym znajdziemy zarówno sklepy, kawiarnie i restauracje, ale też z pewnością spotkamy kataryniarzy, sztukmistrzów, żonglerów i ulicznych grajków.

Złota Brama

(500m)

Wbrew nazwie, zbudowana jest z jasnego kamienia. Ozdobny budynek z 1612 roku otwiera ulicę Długą – najsłynniejszy gdański deptak.

Żuraw Długie Pobrzeże

(200m)

To odrestaurowany portowy dźwig z połowy XV wieku. Za pomocą tego dźwigu można było unieść na wysokość 27 metrów ciężar dwóch ton. Najczęściej służył do przenoszenia beczek z piwem lub winem.

Długie Pobrzeże

(30m)

Przechodzimy przez Zieloną Bramę i skręcamy w lewo. Znajdujemy się na bulwarze nad Motławą. To było serce dawnego portu Gdańska.

Ulica Mariacka

(300m)

To prawdziwe królestwo bursztynu. Można tu kupić tę cenną żywicę kopalną oprawioną w srebro i złoto, w pierścionkach, bransoletach, wisiorkach, broszkach.

Kościół Mariacki

(350m)

To jeden z największych ceglanych kościołów świata, ma kubaturę 155 000 metrów sześciennych i wieżę sięgającą 82 metrów. Kościół Mariacki budowano ponad 150 lat, począwszy od 1343 roku.

Narodowe Muzeum Morskie

(200m)

Cztery placówki usytuowane po obu stronach Motławy, na wysokości gdańskiego Żurawia. Doskonała sekcja interaktywnych zabaw dla dzieci, pozwalająca zrozumieć zasady żeglarstwa

Muzeum II Wojny Światowej

(980m)

To nowoczesna instytucja, opowiadająca historię wojny jako największego kataklizmu XX wieku, łącząc perspektywę polską z doświadczeniami innych narodów europejskich.

Plac Solidarności

(1900m)

Trzy krzyże górujące nad stoczniową Bramą nr 2 to jeden z gdańskich symboli. Pomnik Poległych Stoczniowców zajmuje jednak tylko fragment Placu Solidarności. Obok stoi pokryty rdzawą stalą kortenowską budynek Europejskiego Centrum Solidarności.

Centrum Hewelianum

(2100m)

Interaktywne muzeum nauki, które młodym ludziom pomaga zrozumieć fizykę, matematykę, historię, biologię, a przede wszystkim astronomię.

Stadion Energa Gdańsk

Stadion Energa Gdańsk to jedna z aren, na których rozgrywano mecze UEFA Euro 2012, a dziś centrum sportowo-rekreacyjne Gdańska.

Westerplatte

Miejsce, które jest symbolem heroicznego oporu. To tu, o 4:45 pierwszego września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa.