Zadzwoń teraz!
+48 575 606 166


Zarezerwuj już teraz!
//7 dni w Gdańsku. Jak zaplanować urlop?

7 dni w Gdańsku. Jak zaplanować urlop?

Gdańsk to miasto cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony polskich i zagranicznych turystów. Zróżnicowane zabytki, piękne plaże oraz wiele restauracji serwujących regionalne dania to coś co przyciąga najbardziej. Dlatego, aby poczuć klimat Gdańska warto zaplanować kilkudniowy urlop zatrzymując się w apartamentach zlokalizowanych blisko centrum co sprawi, że zaoszczędzimy czas na dojazdach do najważniejszych zabytków miasta.

Miasto nie tylko dla miłośników historii

Ponad tysiącletni Gdańsk przyciąga urokliwymi zabytkami zarówno rodziny jak i indywidualnych zwiedzających. To miasto, które symbolicznie uznawane jest za miejsce wybuchu II wojny światowej, ale też początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Gdańsk obfituje w zabytki architektury sięgającej jeszcze czasów średniowiecza, a wiele z nich otoczonych jest nowoczesnymi bryłami muzeów, domów mieszkalnych czy uroczych restauracji i kawiarni. Miejscem, które bezsprzecznie należy odwiedzić podczas gdańskich wakacji jest Stare Miasto. To tutaj znajduje się słynna ulica Długa z szeregiem okazałych kamienic niegdyś zamieszkiwanych przez bogatych kupców i wpływowych mieszczan. Godny uwagi jest też gotycko-renesansowy Ratusz z udostępnioną w sezonie letnim 50-metrową wieżą skąd rozpościera się piękny widok na całe miasto. Symbolem Gdańska jest też Długi Targ, na którym znajduje się majestatyczny dwór Artusa i fontanna Neptuna.

Prawdziwą gratka dla turystów będzie też wizyta w Europejskim Centrum Solidarności, w którym kryje się bardzo interesująca wystawa przybliżająca historię ruchu „Solidarność”. Przy odrobine szczęścia można tu spotkać byłego prezydenta Polski i laureata Pokojowej Nagrody Nobla Lecha Wałęsę, który posiada tutaj swoje biuro.

Zalety noclegów w centrum

Nocleg w centrum miasta ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwoli na swobodne przemieszczanie się do najważniejszych części miasta. Z centrum blisko jest do wspomnianych wcześniej zabytków, ale też do Gdyni czy Sopotu. Nie posiadając samochodu wystarczy wsiąść w Szybką Kolej Miejską, która łączy Gdańsk z pozostałymi trójmiejskimi miastami i ościennymi gminami. Z centrum bardzo łatwo można dotrzeć również na historyczne Westerplatte, parku Oruńskiego lub niezwykle popularnego parku Oliwskiego. Decydując się na tygodniowy urlop w Gdańsku warto rozważyć wynajęcie apartamentu. Odrębne pokoje, dobrze wyposażona kuchnia oraz dogodne położenie sprawią, że urlop spędzony w Gdańsku będzie prawdziwą przyjemnością. W apartamencie jesteśmy niezależni, sami decydujemy o godzinach posiłków, a dzięki wspólnej konsumpcji możemy porozmawiać i zacieśnić więzi rodzinne lub przyjacielskie. Ponadto w apartamencie jest znacznie więcej miejsca niż w pokojach hotelowych co z pewnością wpływa na komfort mieszkańców. Ponadto dostęp do apartamentu jest ograniczony, wyłącznie dla wynajmujących co sprawia, że jest on znacznie bardziej bezpieczny niż nocleg w hotelu.

By |2020-10-09T09:50:15+00:00czerwiec 24th, 2020|Blog|0 Comments

About the Author: