Zadzwoń teraz!
+48 575 606 166


Zarezerwuj już teraz!
//5 najpiękniejszych atrakcji turystycznych Gdańska

5 najpiękniejszych atrakcji turystycznych Gdańska

Gdańsk to niezwykle piękne miasto z bogatą historią i unikalnymi zabytkami. W tym artykule przedstawiamy 5 najważniejszych atrakcji turystycznych, które warto uwzględnić w swoim planie zwiedzania. Rezerwując jeden z naszych apartamentów w centrum Gdańska, będziesz mógł do nich dotrzeć nawet pieszo.

1. Stare Miasto

Zwiedzanie Gdańska warto rozpocząć od starówki, która jest jedną z najbardziej urokliwych w Polsce, a nawet w całej Europie. Turystów zachwyca przede wszystkim tutejsza unikalna architektura. Na szczególną uwagę zwraca średniowieczna bazylika św. Brygidy, w której modlili się strajkujący robotnicy w sierpniu 80’. Punktem widocznym z oddali jest barokowa 76-metrowa wieża kościoła św. Katarzyny z XIII w. Istotnym punktem na mapie starówki jest też pomnik Poległych Stoczniowców.

2. Główne Miasto i ulica Mariacka

Ulica Mariacka biegnie przez historyczną Dzielnicę Mariacką. Każdy odwiedzający Gdańsk zachwycony jest urokiem bogato zdobionych kamienic, w których obecnie najczęściej znajdują się galerie i klimatyczne kawiarenki. Będąc tutaj, koniecznie warto odwiedzić Bazylikę Mariacką, która jest największą ceglaną świątynią w Europie. Wewnątrz świątyni znajduje się 14-metrowy zegar astronomiczny z 1470 roku.

3. Ulica Długa

To najbardziej reprezentacyjna ulica w Gdańsku, która ma za sobą niezwykle bogatą historię. Wspólnie z Długim Targiem tworzy Trakt Królewski. W średniowieczu była chętnie odwiedzana przez bogatych kupców i zamożnych przybyszów z różnych stron kraju i świata, na czele z królami polskimi. Tutaj właśnie znajduje się słynna XVII-wieczna fontanna Neptuna. Na uwagę zasługuje też Dwór Artusa, czyli XV-wieczny budynek, w którym kiedyś spotykali się kupcy w celach towarzyskich.

4. Żuraw w Gdańsku

Jest to jeden z najbardziej znanych budowli, stanowiąca symbol Gdańska. W średniowieczu był to największy dźwig portowy w całej Europie. Służył do przeładunku towarów oraz stawiania masztów. Pełnił też funkcję bramy miejskiej. Obecnie stanowi oddział Narodowego Muzeum Morskiego.

5. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Jest to nowoczesne muzeum, które powstało w 2017 r. Poprzez różnorodne ekspozycje ukazuje koszmar wojen i konfliktów zbrojnych. Najważniejszym punktem zwiedzania tego muzeum jest główna wystawa przedstawiająca tragiczne wydarzenia II Wojny Światowej.

By |2020-02-26T16:02:11+00:00Luty 26th, 2020|Blog|0 Comments

About the Author: